تاثیر سیگار و قلیان در کاشت مو

تاثیر سیگار در کاشت مو

تاثیر سیگار در کاشت مو یکی از مواردی می باشد که بعد از کاشت مو یا همان پیوند مو می تواند نتیجه این عمل را از بین ببرد و باعث ریختن مو های پیوندی شود.

در این بخش توضیحات علمی تاثیر سیگار در کاشت مو توضیح میدهیم:

تاثیرات منفی و مضر سیگار و قلیان بر کاشت مو

تاثیرات منفی و مضر سیگار و قلیان بر کاشت مو

تاثیر منفی و مضر سیگار و قلیان بر کاشت مو

در فاصله ی زمانی که بین برداشت فلیکول از محل پشت سر یا همان اهدا کننده نام دارد ، وجود دارد تا زمانی که فلیکول به قسمت گیرنده پیوند داده می شود به دلایل مختلفی گرافت ها مورد آسیب قرارا می گیرند که یکی از این دلایل نرسیدن اکسیژن کافی به موها است که نیکوتئن موجود در سیگار عروق خونی را تنگ کرده و جریان خون را کم میکند ، به همین دلیل سیگار کشیدن باعث به تاخیر افتادن ترمیم زخم پوستی و باعث می شود تمام فلیکول های کاشته شده قابل ترمیم و رشد نشوند .

عوارض سیگار بعد از کاشت مو

یکی دیگر از عوارض سیگار بعد از کاشت مو در این است که ، سیگار کشیدن باعث نازک شده پوست سر شده ، و کاهش ضخامت لایه ی فوقانی پوست را در پی دارد که باعث آسیب رسیدن به فلیکول های مو می شود.

در نتیجه افراد سیگاری بعد از عمل کاشت مو نباید سیگار استعمال کنند بخاطر نیکوتئن موجود در سیگار که تاثیر مستقیم و منفی بر خون رسانی و پیاز های مو دارد.

خون رسانی را دچار اختلال می کند و می دانیم که موها برای تغذیه و رشد به جریان خون متعادل نیاز دارند که لذا توصیه می شود مراجعین کاشت مو بعد از عمل 2الی 4 هفته از استعمال سیگار خودداری کنند و حتی در معرض دود سیگار و قلیان هم قرار نگیرند.

در نتیجه با رعایت کردن مواردی که گفته شد میتوان یک پیوند موی خوب و عالی گرفت.

تاثیر سیگار در کاشت مو

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند