نوع پوست صورت

تشخیص نوع پوست صورت

تشخیص نوع پوست صورت : مراقبت از پوست صورت یک مسئله همیشگی بوده و همه سعی بر آن دارند که پوست شاداب و سالمی داشته باشند ولی زمانی که پوست شما دچار مشکلی می شود برای درمان آن ابتدا باید بدانیم که پوست ما از چه نوعی می باشد؟

پوست صورت

پوست صورت

در مواقعی با تزریق هایی مانند تزریق بوتاکس ، تزریق ژل و تزریق چربی می توان تا حی از پوست خود مراقبت کرد ولی این درمان ها هم دارای هزینه هست و هم به صورت دائمی نمی باشد.

اما برای درمان بعضی از مشکلات شما می توانید با راه های ساده تر از تزریق مشکل خود را بر طرف کنید ، نوع پوست شما به میزان تولید چربی بستگی دارد.برای تشخیص نوع پوستتان از خودتان تست پوستی بگیرید.برای آزمایش پوست اول صورت را شسته و خشک کنید سپس  با یک دستمالی که برای پاک کردن شیشه عینک است روی قسمت های مختلف پوست صورت تان به صورت نقطه ای ضربه بزنید،البته می توان از کاغذ نیز برای آزمایش این کار استفاده کرد.

اگر کاغذ یا دستمال به صورت شما چسبید یعنی پوست شما چرب می باشد ولی اگر دستما ل یا کاغذ به صورت شما نچسبید پوست شما خشک می باشد.اگر دستمال فقط در قسمت پیشانی ، روی بینی و روی چانه بچسبد پوست شما مختلط است که تقریبا می توان گفت که خانم ها اکثرا دارای این نوع پوست می باشند.

انواع پوست صورت

انواع پوست صورت

توضیحات کوتاهی در مورد انواع پوست ها :

پوست چرب : این نوع پوست ها دارای ظاهری درخشان همراه با جوش های سر سیاه و لک می باشند.

پوست های مختلط با نرمال : این نوع پوست دارای سطح نسبتا صاف می باشد و در زیر گونه کمی خشکی بیشتر از پیشانی ، روی بینی و روی چانه دیده می شود.

پوست خشک : این نوع پوست دارای سطحی با چروک های ریز می باشد و جوش های ریز نیز در سطح پوست دیده می شود.

شخیص نوع پوست صورت

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند