درمان ریزش مو

جلو گیری از ریزش مو با روش ماینوکسیدیل

محلول ماینوکسیدیل میتوانند درمانگر خوبی برای خانوم ها و آقایانی باشد که میخواهد پیشگیری کنند از موهایی که دچار ریزش هستند و موهایی که نازک هستند ویا افرادی که دارای ژن طاسی هستند . مکانیسم این محلول هنوز کشف نشده است اما تنها محلولی است که عروق سر را به صورت موضعی گشاد کرده و جریان جون را درقسمت پوست سر بالا می برد.

ماینکسیدیل

ماینکسیدیل

ماینوکسیدیل قبل از کاشت مو

افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند تا 1 ماه قبل از انجام عمل کاشت مو باید این محلول را قطع کنند زیرا جریان خون بالا باعث می شود خوریزی در هنگام کاشت مو به وجود آید.

این را بدانید که افرادی که می خواهند از ماینکسیدیل استفاده کنند باید تا پایان عمر از آن استفاده کنند زیرا اگر در طول درمان این محلول را قطع کنند موهایی که توسط ماینوکسیدیل به وجود آمده است شروع به ضعیف شدن می کنند و نازک و کرکی می شوند.

این را بدانیم که ماینوکسیدیل فقط موهایی که فولیکول زنده دارند و به طاسی صد در صد نرسیده اند را می توانند به رویش مجدد در بیاورند.

روش استفاده از ماینوکسیدیل

افرادی که شروع به استفاده از این محلول می کنند تا 2 ماه اول استفاده احساس می کنند که ریزش موهایشان تشدید پیدا کرده است اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا بعد از گذشت 4 الی 6 ماه موهایشان بدون ریزش می شود و موهایشان پر پشت می شود.

طریقه ی مصرف این محلول بسیار مهم است که باید افراد روزی 2 بار به مقدار 1 سی سی بر روی پوست سر خود ریخته و به مدت 2 دقیقه ماساژ دهند ، 4 ساعت قبل از استفاده از محلول به حمام نروید و تا 4 ساعت بعد از استفاده از محلول به حمام نروید .

از سشوار کردن و استفاده از ماسک مو ، تاف مو و…. نیز خود داری کنید .

موها باید عاری از آلودگی و چربی باشند ، موهای چرب و کثیف مانع از تاثیر محلول می شود.

افرادی که از ماینوکسیدیل به صورت اسپری استفاده می کنند 4 پاف از آن برای کل موها کافی است ، افرادی که از ماینکسیدیل به صورت اسپری های کفی استفاده می کنند 7 پاف کافی می باشد.
خانم هایی که می خواهند بار دار بشوند تا پایان دوران حاملگی و شیر دهی از ماینوکسیدیل استفاده نکنند.

روش استفاده از ماینکسیدیل

روش استفاده از ماینکسیدیل

عوارض ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل و فینستراید مکمل های قوی هستند اما این را بدانید که فینسراید عوارضی را در پی دارد و مهمترین عارضه ی آن استفاده نکردن از این قرص یا محلول هنگام بارداری است که فرد مجازبه استفاده از آن را تا 6 ماه قبل از حاملگی ندارد و به صورت کامل این قرص برای خانم ها ممنوعیت دارد .
محلول ماینوکسیدیل برای خانم ها 2% است و برای آقایان 5% درصد است .
اگر این علایم را در هنگام استفاده از این محلول مشاهده می کنید یا پس از قطع این محلول مشاهده می کنید حتما با پزشک خود در میان بگذارید و مشورت کنید:
1:احساس درد در ناحیه قفسه ی سینه و تند شدن ضربان قلب
2:احساس ضعف یا سرگیجه
3: ورم کردن دست و پا
4:قرمزی یا التهاب یا سوزش در قسمت پوست سر
5:به وجود آمد موهای زائد

چه افرادی نباید از ماینوکسیدیل استفاده کنند؟

1:خانم های باردار
2:افراد یر 18 سال و افراد بالای 65 سال
3:افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند و لایه ی رویی پوستشان دچار زخم می شود
به صورت کلی مصرف این دارو در زمانی نتیجه ی خوبی را به همراه دارد که به صورت دائم و منظم استفاده شود زیرا استفاده ی نامنظم و پراکنده هیچ تاثیری ندارد و بی فایده است.
در نتیجه: با قطع این دارو موهایی شروع به ریزش و ضعیف شدن می کنند که با این محلول تحریک شده و ضخیم شده اند. و هورمون طاسی مردانه شروع به فعالیت کرده و ریزش رخ می دهد . پس بهترین راه حل و درمان کاشت مو است

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند