زیگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست و روش های درمانی آن کدام است؟

زگیل تناسلی می توانند بی دلیل در بدن به وجود بیاید یا بر اثر رابطه ی جنسی در قسمت تناسلی بدن به وجود بیاید ، این زیگیل ها ویروسی هستند و راه های درمان متفاوتی دارند.

زگیل تناسلی با نام (hpv ) شناسایی می شوند و راه شناخت این زگیل ها متفاوت است که می توان با نمونه برداری، آزمایش های پاپ اسمیرو …  شناسایی شوند .

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

اما یک راه تشخیص خانگی نیز وجود دارد .

راه شناخت زگیل تناسلی در خانه

مقداری سرکه را برداشته و با پنبه بر روی ناحیه ی مورد نظر قرار دهید و به مدت 5 الی 10 دقیقه زمان بدهید .

بعد از گذشت 10 دقیقه اگر احساس کردید که ناحیه ی مورد نظر تغییر رنگ می دهد و سفید یا خاکستری کمرنگ می شود ، بدانید گه دچار این نوغ زگیل ویروسی شده اید.

این نوع زیگیل هیچ مخاطره ای در زندگی فرد ندارد و حتی فرد متوجه حضور این بیماری پوستی نیز نمی شود.

اما بهتر است کمی به پوست خود نیز دقت کنیم !

مراقبت های لازم برای زیگیل تناسلی

1: جلوگیری از ضربه زدن و ضربه خوردن به ناحیه مثل:خاراندن ، زخم کردن ، تراشیدن ،….

زیرا بر اثر خونریزی محل مورد نظر زخم دچار بروز ضایعات می شود.

زیگیل تناسلی را نخارانید

زیگیل تناسلی را نخارانید

2: مراقبت جهت رابطه ی جنسی زیرا افرادی که دچار زیگیل آلت تناسلی هستند می توانند این ویروس را انتقال دهند.

3: زیگیل ها عفونی هستند پس نباید آنها را لمس کرد حتی با دست!

زیگیل های تناسلی زندگی را به مخاطره نمی اندازد برای همین فرد مبتلا به این بیماری پوستی متوجه نخواهد شد و حتی امکان آن است که بعد از مدت ها از این ویروس ساقط شود و اگر ماندگار باشد فقط سایز و تعداد آنها تغییر خواهد کرد.

درمان ویروس زیگیل تناسلی

برای درمان زیگیل تناسلی راه حل های مختلفی وجود دارد که برترین آن کرایوتراپی است که با استفاده از این روش می تواند از حضور این زیگیل ها به صورت ظاهری خلاص شد یا از کوتر آر اف استفاده می کنند .

این زگیل ها را می سوزانند و از بین می برند ، لازم به ذکر است بدانید که گاز به وجود آمده از این زیگیل هنگام سوزاندن هم می تواند ناقل این بیماری ویروسی پوستی باشد.

اما این را بدانید که این ویروس به صورت مادام بر روی پوست می تواند حضور نداشته باشد اما در بدن شما ماندگار است و فرد می تواند تا پایان عمر ناقل این ویروس باشد.

روش های درمان داروئی زیگیل تناسلی

1:کرایوتراپی یا فیریز کردن زیگیل

2:لیزر

3:کوترازسیون

در مواردی که زیگیل ها مقاوم باشد و با روش هایی که به صورت عمومی مطرح است ، می توان از تزریق آمپول ها استفاده کرد که این آمپول ها طی 2 الی 3 جلسه درمان نیاز به تزریق دارد.
نکته ی قابل به ذکر « آقایانی که به زیگیل دچار می شوند و در قسمت صورتشان به وجود می آید پیشنهاد می شود که این زیگیل ها باید به صورت کامل درمان شوند زیرا آقایان به صورت مدام صورتشان را اصلاح می کنند و هرگونه خراشی که باعث تحریک زیگیل بشود باعث به وجود آمدن ضایعات پوستی می شود»

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند