عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل چیست

عوارض تزریق ژل در کسانی که تزریق ژل انجام داده اند ، بعد از گذشت 4 هفته برای بررسی کاهش چین و چروک ها به پزشک معالج مراجعه می نمایند.مشکلات شایع کسانی که تزریق ژل انجام داده اند در طول این مدت آن را تجربه می کنند عبارتند از:

قرمزی

تورم

حساسیت در لمس

کبودی

عوارض تزریق ژل

عوارض تزریق ژل

انتظار می رود قرمزی تورم و حساسیت در لمس و کبودی پس از تزریق ژل رخ می دهد. استفاده از کیسه یخ نرم با پوشش پارچه ایی در نواحی تزریق ژل میتواند کبودی و تورم را کاهش داده و میتوان بلافاصله پس از درمان از آن استفاده کرد و همانگونه که در بخش مراقبتهای بعدی در بالا شرح داده شد آنرا تکرار نمود.

تورم ایجاد شده به خاطر تزریق ژل بطور رایج در عرض 1-3 روز بهبود می یابد و کبودی امکان دارد بسته به اندازه آن 4 تا 5 روز ادامه پیدا کند.کبودی را می توان با آرایش مخفی کرد.

برخی رنگهای خاص می توانند کبودی را در مراحل مختلف پنهان سازند:صورتی رنگ آبی را میپوشاند و یاسی تغییر رنگ زرد را مخفی میکند.

برای بیمارانی که سابقه تورم قابل توجه بدنبال تزریق ژل را دارند میتوان پیش از درمان از آنتی هیستامین خوراکی بدون نسخه(سیتیرین یک قرص روزانه) در روز درمان استفاده نمود و آنرا تا زمان رفع تورم ادامه داد. از داروهای بدون نسخه که سبب کاهش کبودی وتورم شده و منجر به تسریع بهبودی می گردند مثل (ویتامین ک)  ، (ویتامین آ) و  (ویتامین ث)  میتوان استفاده کرد.

نتیجه تزریق چربی

ذخیره و مصرف سرنگ های نیمه استفاده شده در تزریق ژل

بسیار اتفاق می افتد که مقداری از ژل در داخل سرنگ باقی بماند بویژه زمانی که نیاز به حجم کمتر ژل جهت درمان می باشد.در بروشورهای موجود در جعبه ژل های درمی اکثر شرکت ها نگهداری سرنگ های استفاده شده و استفاده شده و استفاده مجدد از آنها ممنوع گردیده است.علت اصلی این نگرانی آلودگی باکتریایی احتمالی و افزایش خطر عفونت است.یک مطالعه  گذشته نگر اخیر عوارض عفونی متعاقب مصرف ترکیبات ژل  باقیمانده را که در دمای 39 درجه برای حدود 6 ماه نگهداری شده اند بررسی کرده و هیچگونه عفونت همراه را شناسایی ننموده است.

در آخر به این نکته اشاره می کنیم که تمام مشکلات بعد از تزریق ژل به مطالب قرار داده شده در این بخش ختم نمی شود و ممکن است کسی به ژل حساسیت داشته باشد و مشکلات جدی تری پیدا کند.پس حتما لازم است قبل از تزریق با پزشک متخصص مشورت نمایید و معاینه شوید.

عوارض تزریق ژل

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند