علت قارچ ناخن

قارچ ناخن

قارچ ناخن می تواند دلایل بالای داشته باشد که به وجود آمدن آن دارای مدت زمان طولانی است و زمانی نمایان می شود که رنگ ناخن تغییر کرده داد باشد و یا لکه ای سفید بر روی آن به وجود آید .

این لکه ها به مرور زمان می تواند به رنگ تیره و یا کبودی تبدیل شود .

علت به وجود آمدن قارچ در قسمت ناخن چیست؟

قارچ ناخن در شرایط مرطوب و گرم و بدون وجود نور شروع به رویش می کند و تکثیر می شود مانند :

پوشیدن کفش درمدت زمان بالا

کف سالن های ورزشی

جوراب هایی که عاری از پاکیزگی است و به صورت روزانه شستشو نمی شود

جوراب های تنگ که باعث عرق کردن بالای پا می شود

بریدگی های اطراف ناخن پا که باعث ورود بیماری به بدن می شوند

عرق سوز شدن پا و قرار گرفتن پا به صورت طولانی مدت در معرض خاک یا آب آلوده و یا استفاده ی مشترک از وسایلی مانند دمپایی و…. میتوانند علل به وجود آمدن قارچ باشد.

لازم به ذکر است خانم هایی که زیاد از لاک ناخن استفاده می کنند باعث ایجاد قارچ ناخن می شوند زیرا لاک رطوبت را در سطح ناخن نگه می دارد.

قارچ ناخن

قارچ ناخن

درمان های خانگی برای از بین بردن قارچ ناخن چیست؟

1: سرکه سیب : اسید موجود در سرکه ی سیب یکی از قوی ترین کشنده های قارچ ناخن محسوب می شود و دوره ی درمان را کوتاه می کند که به صورت روزانه می توانید قسمتی که دچار قارچ شده است را در سرکه قرار داده ، لازم به ذکر است اگر پس از قرار گرفتن در سرکه پوستتان دچار التهاب شد و یا قرمزی شدیدی پوستتان را در بر گرفت، دیگر به این کار را ادامه ندهید.

2: چای و روغن زیتون : چای دارای مواد تشکیل دهنده ی ضد باکتری است و روغن زیتون نیز یکی از ترمیم کننده های ناخن های شکسته محسوب می شود که مانع افتادن ناخن می شود و از ورود باکتری به ناخن جلوگیری می کند که ناخن دجار عفونت نشود.

پس یک درمان خوب محسوب می شود که می توانید به صورت روزانه از آن استفاده کنید.

3:رژیم غذایی: استفاده از مواد غذایی سفید رنگ را کاهش دهید مانند : شکر ، آرد سفید ، کربوهیدرات های سفید رنگ و البته حواستان به مصرف لبنیات باشد !

4:از جوراب های نخی استفاده کنید زیرا نخ موجود در جوراب های نخی مجال نفس کشیدن را به پا می دهد و پا دچار رطوبت کمتری می شود.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند