محرک های آلرژی چیست

محرک های آلرژی

محرک های آلرژی ، برخی از مواد هستند که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند و افراد زیادی را دچار آلرژی می کنند.

آلرژی در اثر پاسخ غیر طبیعی سیستم ایمنی بدن به وجود می آید که این سیستم ایمنی بدن را در برابر عوامل جانبی بدن را محافظت می کند و عکس العمل سیستم ایمنی بدن به عوامل غیر طبیعی باعث بروز حساسیت پوستی می شود.

محرک های آلرژی

محرک های آلرژی

این مواد مانند آلرژی به وایتکس به صورت عمومی برای همه افراد حساسیت پوستی به وجود می آورد اما مواردی هم وجود دارند که برخی از افراد را دچار آلرژی میکنند مانند متیلکلروایزوتیازولینون که معمولا به عنوان نگهدارنده ی لوازم آرایشی در لوازم آرایشی وجود دارد که به صورت کلی نیز می توان در انز های خاص نیز یافت می شود.

آلرژی های طبیعی به صورت طبیعی در فضا وجود دارند که باعث بروز حساسیت می شوند مانند : گرده گیاهان ، کپک ها ، موی حیوانات ، غذاهای خاص و… .

گرده ی گیاهان یا همان گرد افشانی گیاهان که اگر افراد در معرض گرد افشانی گیاهان قرار گیرند دچار آلرژی فصلی می شوند که علایم این آلرژی : عطسه ، آبریزش ، گرفتگی  بینی ، خارش و ترشح اشک است تجویزی توسط پزشک و آمپول های ضد آلرژی می باشد.

پشم و مو پر حیوانات : پروتین های موجود در غددهای بزاق و چربی حیوانات نیز می توانند باعث بروز آلرژی شوند که ممکن است بروز علایم آلرژی را در پوست خود مشاهده کنید.

گردو غبار : موجودات میکروسکوپی به نام مایت در ذرات گرد و غبار وجود دارند که این موجودات در مناطقی زندگی می کنند که دارای رطوبت بالایی باشد که غذای این موجودات پوست مرده ی انسان و حیوانات و باکتری و قارچ می باشد که این موجودات در ملحفه و بالش زندگی می کنند که برای جلوگیری از ایجاد آلرژی بهتر است که ملحفه و بالش را با آب داغ شستشو داده و در آفتاب پهن کنید.

نیش حشرات : افرادی که به یش حشرات آلرژی دارند دچار واکنش های شدیدی خواهند شد که علایم آن ناشی از التهاب ، قرمزی ، تهوع و تب خفیف است.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند