چگونگی رشد موها

موها چگونه رشد می کنند؟

موها چگونه رشد می کنند؟ این سوال یکی از مسئله هایی می باشد که برای کسانی که قصد انجام کاشت مو دارند پیش می آید ، ما اول رشد کلی را توضیح می دهیم.

موها چگونه رشد می کنند؟

موها چگونه رشد می کنند؟

موها چگونه رشد می کنند؟

موهای سالم در 3 مرحله تولید می شوند که شامل بدنه ی مو ریشه ی مو و غدد مو هستند.

موها در مرحله ی آناژن از فلیکول یا غدد مو شروع به رشد می کنند که این رشد به مدت 3 سال می تواند طول بکشد و ادامه داشته باشد با بلند شدن مو و شکل گرفتن مو ، ریشه وارد مرحله ای به نام کاتاژن می شود که غدد مو از ساقه جدا شده و رشد مو متوقف می شود این مرحله بین 2الی 3 هفته به طول می انجامد و موها وارد مرحله ی جدیدی به نام تلوژن می شوند .

این مرحله به نام مرحله ی غیر فعالی مو معروف است که موها در این مرحله به مدت 3 ماه وارد فاز استراحت یا خواب می شوند.

در این مرحله ریزش مو ها روزانه به تعداد 100 الی 150 تار مو امری طبیعی است .

زمانی که بر اثر عوامل تاثیر گذار بر ریزش مو (استرس، کم کاری تیروئد،وزرش های سنگین ،…..) موها دچار ریزش می شوند و سلامتی مو ها کم می شود غدد منقبض شده و در نتیجه بدنه ی مو کوچکتر و نازکتر می شود.

بیش از این که غدد مو قابلیت تولید مو را از دست بدهند ممکن است موها بدون اطلاف زمان وارد دوره ی جدید رشد مو بشوند ، این چرخه ی طبیعی تولید مو است که تمام موها در این چرخه قرار دارند و مختص ناحیه ی خاصی از سر نمی شود.

بعد از کاشت مو نیز این روند ادامه دارد به این صورت که بعد از گذشت 3 هفته از کاشت موهای کاشته شده خواهد ریخت و دوباره بعد از 3 تا 4 ماه به صورت طبیعی شروع به رشد می کند و مانند موهای طبیعی خود رشد می کند و شما میتوانید این موها رو کوتاه نمایید.

موها چگونه رشد می کنند

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند