پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده از پروتز مبیاشد و هم در موارد زیبایی و هم در مواردی که به علت های مختلف مانند تصادفات رانندگی یا سرطان سینه ، شخص مجبور به تخلیه سینه خود میشود انجام پروتز  می تواند یک راه عالی برای جبران از دست دادن زیبایی شخص باشد.

پروتز سینه

پروتز سینه برای چه بیمارانی توصیه می شود؟

پروتز  برای بیمارانی توصیه می شود که ورزش های سنگین انجام داده اند و بافت چربی سینه ی خود را از دست داده اند و یا بیمارانی که بر اثر تصادف و بیماری های هرمونی بافت سینه شان دچار نقص شده است از جمله بیمارانی که سرطان سینه داشته و مجبور به تخیله ی سینه شده اند پیشنهاد می شود که بهترین راه پیشنهادی به آن ها جایگذاری پروتز است.

پروتز برای  سینه به دو صورت در سینه جایگذاری می شود :

1: بافت زیر جلدی: در این روش پروتز به زبان ساده تر در زیر پوست سینه و در جلوی ماهیچه گذاشته می شود.

2: زیر ماهیچه: در این پروتز سیلیکونی در پشت ماهیچه قرار می گیرد و یا قسمت کوچکی از ماهیچه را بریده و پروتز را جایگذاری می کنند.

مدل پروتزهای سینه

واکنش ها ی بدن بعد از انجام عمل پروتز سینه چیست ؟

بعد از انجام عمل پروتزامکان ورم و بزرگ شدن سینه امری کاملا طبیعی است و اگر از روش دوم استفاده کرده باشند یعنی پروتز را درون بافت ماهیچه ی سینه قرار داده باشند این احتمال بیشتر است و به صورت تقریبی امکان بروز درد های ناشی از جراحی سینه بین پنج تا هفت روز متوالی در نظر گرفته شده که در افراد مختلف متفاوت است و باتجویز پزشک برای بعد از جراحی دارو هایی را دریافت می کنند تا این درد ها ی ناشی از جراحی را حس نکنند.

عوارض در جراحی سینه بسیار نادر است اما به هر حال چون جزی از جراحی ها محسوب می شود تحت مراقبت قرار گرفته تا از بروز هر اتفاقی جلوگیری به عمل آید.

در روز های اول جراحی چون جسم خارجی وارد بدن شما شده است بدن نسبت به آن حالت دفاعی گرفته و شما احساس می کنید که سینه هایتان سفت شده است اما در واقعیت این حالت دفاعی است و با کپسول های مخصوص که در هفته اول بعد از جراحی پروتز سینه مصرف می کنید این حس از بین خواهد رفت و بدن به صورت طبیعی این جسم خارجی را جزی از اندام ها می داند.

برای خانم های شیرده یا خانم هایی که قصد بار داری دارند پروتز سینه مشکل ساز است یا خیر؟

این را باید بدانیم که جراحی پروتز سینه هیچ عارضه ای برای خانم های شیر ده نداشته و هیچ ممانعتی برای حاملگی وجود ندارد.

مراقبت های بعد از انجام پروتز سینه چیست؟

تا ده روز اول بعد از جراحی پروتز سینه از بلند کردن اجسام سنگین خود داری شود و ورزش های کششی انجام نشود و تا شیش هفته بعد از انجام پروتز سینه می توان ورزش های کششی انجام داد و تا چهار هفته بعد از انجام پروتز سینه رابطه جنسی بلا مانع است.

انجام عمل پروتز سینه بدون محدودیت سنی است و بعد از هجده سالگی می توان این عمل را انجام داد و سینه قابل رشد است و برای خانم هایی که سن بالاتری دارن و در سن یائسگی هستند هیچ تداخلی ایجاد نمیکنند و بلامانع است.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند