• ویرایش
 
 
یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد با آن رو به رو می شوند چروک خوردن پوست می باشد,این امر بنا به دلایلی برای هر فردی چه در خانوم ها و چه در آقایان پدیدار می شود.دلایل مختلفی باعث به وجود آمدن چین و چروک در صورت و قسمت های دیگر بدن میشوند ماننده: کهولت سن , اخم کردن در زمان صحبت و . . . ، برای حل این مشکل البته لازم به ذکر است که نه به صورت دائمی بلکه برای مدتی می توان با تزریق بوتاکس و تزریق ژل این چین و چروک هارا از بین برد. از نظر علمی می توان گفت بوتاکس در حقیقت شکل خالص و آماده شده، سم باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم است.
تزریق بوتاکس

بوتاکس چگونه کار میکند ؟

در زمان تزریق بوتاکس در محل تزریق، فعالیت عضلات ایجاد‌کننده چروک را متوقف کند. یعنی عدم انقباض یا عدم جمع شدن عضلات صورت به خصوص پیشانی بی حرکت می کند این کار باعث می شود عضلات قادر به حرکت پوستی نباشند و چین و چروک های ایجاد شده از حرکت عضلات از بین می رود.با توضیحاتی که در بالا برای شما نقل شد می توان گفت تزریق بوتاکس به‌معنی درمان چروک نیست، بلکه یک اثر موقت در عدم حرکت عضلات است که نتیجه آن ثابت ماندن پوست در حالت کشیده و بازشدگی می باشد.از بوتاکس بیشتر در مناطق پیشانی و گوشه چشم‌ها بیشتر استفاده می شود و در مقابل دارای اثر ناچیز در عضلات خط لب یا خنده و چانه است.

همان طور که در بالا توضیح دادیم تزریق بوتاکس موجب از کار افتادن عضلات می شود , این امر امکان دارد شما را نگران کند که باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای شما بشود ولی اینگونه نمی باشد طول اثر یک تزریق معمولا برای شیش ماه می باشد و بعد از این مدت دوباره عضلات کار طبیعی خود را از سر می گیرند.مطمئنا چروک‌های متوسط (نه‌چندان عمیق و نه چندان سطحی) بیشترین و بهترین پاسخ درمانی را خواهند داشت، در حالی که چروک عمیق که حالت فرورفتگی داشته و همچنین چروک بسیار سطحی که ناشی از نازک و ضعیف شدن سطح پوست هستند (نه حرکت و انقباض عضلات)، کم‌ترین و ضعیف‌ترین پاسخ زیبایی را خواهند داشت و این ادعا که چند تزریق مکرر و مستمر موجب درمان کامل چین‌وچروک می‌شود، بی‌اساس و غیرعلمی است.

نقاط تزریق بوتاکس

نیاز به مشاره بیشتر دارید ؟

جهت بهره مندی و صحبت با متخصصان کلینیک آریامن تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان

شماره تماس
42485000 (021)

نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید بدانیم

قبل از تزریق آمپول بوتاکس، حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. همچنین این تزریق باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد و از استاندارد بودن مواد اطمینان پیدا کنید.این تزریق برای کسانی که دارای سوابقی از بیماری‌های عصبی ـ عضلانی هستند، باید از تزریق این آمپول جدا خودداری کنند.

تزریق برای خانم‌های باردار حتی اگر قبل از بارداری تزریق‌ داشتن ، باید از تزریق آن خودداری کنند. معمولا تاثیر بوتاکس از روز سوم تزریق آغاز  و تا روز دهم به طور کامل مشخص می شود.

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس

برای محاسبه تزریق بوتاکس به صورت ناحیه ای محاسبه می شود .یعنی پیشانی به تنهایی 3 ناحیه محاسبه می شود.
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب پیشنهادی :

بوتاکس چگونه عمل می کند؟
تزریق بوتاکس و درمان درد میگرن
گالری تصاویر تزریق ژل لب
گالری تصاویر تزریق چربی
PRP مو سر چیست ؟
پروتز سینه

4 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند