کاشت ابرو

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی می توان برای رفع ایرادات زیبایی به راحتی اقدام کرد. دغدغه بسیاری از افراد، توجه به ظاهر و شکل صورت بوده که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری از مردم به دنبال راه‌های درمانی و زیبایی هستند که بتوانند کاستی‌های چهره خود را کاهش دهند. کاشت ابرو به عنوان یکی از شیوه های درمانی محسوب شده که می تواند تاثیر زیادی در زیبایی صورت داشته باشد.

اگر دچار ریزش ابرو هستید و می خواهید در مورد کاشت ابرو و عوارض آن اطلاعات بیشتری کسب کنید بهتر است تا انتها ما را همراهی کنید. انتخاب پزشک متخصص مناسب و کاربلد می تواند بسیار مهم باشد چرا که در نتیجه کار به صورت مستقیم تاثیر گذار است. آشنایی با شیوه های مختلف کاشت ابرو به بیمار کمک می کند تا بتواند تصمیم گیری درستی داشته باشد. قیمت کاشت ابرو با توجه به عوامل مختلف قابل تعیین است که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت.

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو چگونه است ؟

باید توجه کنید که ابرو به عنوان یکی از عناصر زیبایی صورت محسوب شده که باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. ریزش ابرو می تواند دارای دلایل مختلفی نظیر: بیماری های ارثی و مادرزادی، سوختگی یا بیماری های تیروئیدی و انجام پرتو درمانی داشته باشد. بانوان به نسبت آقایان بیشتر دچار ریزش ابرو می شوند و برای خانم ها داشتن ابروهای زیبا دارای اهمیت بیشتری نسبت به مردان است.

برای این که بتوان ریزش ابرو را درمان کرد بهتر است به سراغ کاشت ابرو بروید که کاشت طبیعی ابرو به شیوه‌های مختلف می تواند انجام شود. متخصص زیبایی با بیان کردن شیوه های مختلف می تواند یک راه صحیح و مناسب را برای بیمار انتخاب کند. بیمار قبل از انجام عمل بهتر است از شیوه های مختلف کاشت ابرو آگاه شود که این امر در انتخاب روش درست به وی کمک می کند. ما در ادامه به برخی از مهم ترین شیوه های کاشت ابرو اشاره خواهیم داشت:

انواع روش های

روش کاشت ابرو SUT

شیوه های مختلفی در زمینه کاشت ابرو وجود دارد که یکی از آنها کاش ابرو به شیوه اس یو تی است. این شیوه به گونه ای است که در انتها رشد موها به شکل طبیعی انجام می شود. برای جراحی کاشت ابرو به شیوه sut باید به یک متخصص ماهر مراجعه کرد تا انجام کار به شکل کامل و درستی صورت بگیرد. برای انجام این روش نیاز به جلسات مشاوره حس می شود تا بیمار به صورت کامل بررسی شده و مقدار ریزش ابرو و ظاهر شخص و همچنین روند درمانی مورد بررسی قرار بگیرد.

به صورت معمول پزشک در جلسه مشاوره مقداری از ابرو را برداشته و تراکم موی شخص را می سنجد تا بتواند تصمیم گیری درستی در مورد کاشت ابرو داشته باشد. در جلسه مشاوره موضوع عمل با بیمار مطرح شده و در صورت نیاز روش های مختلف برای وی بیان می شود. بیمار می تواند نظر خود را با پزشک متخصص در میان بگذارد تا یک تصمیم درست اتخاذ شود.

فیلم کاشت ابرو SUT

شرط کاشت ابرو SUT

برای انجام این جراحی به شکل صحیح بهتر است بیمار تحت مشاوره قرار گرفته و موارد مورد نیاز برای وی بیان شود. ابتدا برداشت مو از بخش های مورد نظر توسط پزشک انجام شده و در صورتی که تراکم مو به میزان کافی در پشت گوش شخص وجود نداشته باشد می توان این کار را با برداشتن مو از نقاط دیگر بدن انجام داد. فولیکول های برداشته شده به صورت مجزا بررسی شده و بدون آسیب رسیدن به آن در محل ابرو کاشته می شود.

کاشت ابرو به شیوه sut باعث ایجاد و رشد موی طبیعی شده و هیچ گونه زخم و بخیه ای در صورت باقی نمی ماند. رشد ابروها در شیوه فوق بسیار عالی و سریع است و شخص می تواند بهترین نتیجه را از این روش دریافت کند. کاشت ابرو به شیوه مذکور برای کسانی که دچار سوختگی و آسیب دیدگی شده اند بسیار مناسب است.

کاشت ابرو طبیعی به روش sut ظاهری صد در صد طبیعی را برای افراد به همراه دارد ، محل برداشت ابرو و کاشت ابرو بدون هیچگونه زخم ، جای بخیه و برشی صورت میگیرد که هیچگونه ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار نمی دهد ، همچنین رشد ابرو ها از این طریق بسیار سریع خواهد بود که افراد در کم ترین زمان ممکن نتیجه عالی خود را کسب می نمایند .

کاشت ابرو

روش کاشت ابرو FIT

از دیگر روش هایی که برای کاشت ابرو وجود دارد استفاده از روش fit است. باید بدانید که کاشت ابرو به این شیوه به عنوان یکی از روش های متداول در ترمیم و بازسازی ابرو محسوب شده و سوراخ های کوچکی در پشت و کنار سر بیمار ایجاد می شود تا گرافت ها به شکل کامل از این نواحی خارج شوند. پزشک مربوطه با توجه به تخصص خود می تواند از این روش استفاده کند تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

باید بیان کرد که کاشت ابرو به روش FIT به عنوان یکی از روش های کاشت محسوب شده که بدون بخیه و جراحی قابل انجام است. در حین عمل زیبایی تنها سوراخ های کوچکی در پشت سر بیمار ایجاد شده که این سوراخ ها در مدت زمان کمی بهبود پیدا می کند و دوره نقاهت بسیار کوتاه خواهد بود.

نحوه انجام کاشت ابرو به شیوه FIT

این شیوه برای تمامی متقاضیان مناسب نیست و افراد با توجه به ریزش ابرو و میزان تراکم موهای خود می توانند از این روش استفاده کنند. برای این که بتوان این مورد را به شکل صحیح تشخیص داد باید به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کرد. شیوه فوق دارای محدودیت های طول و عرض برداشتن مو نبوده و پزشک می تواند تعداد زیادی از موهای سر را برداشته و در ناحیه مورد نظر بکارد.

این شیوه به دلیل آزادی عملی که به پزشک می دهد به گونه ای است که پزشک متخصص می تواند از بخش های مختلف بدن مانند پشت و سینه و همچنین زیر بغل به عنوان منبع برداشت مو استفاده کند. شیوه کاشت مو به روش fit برای کسانی مناسب است که دارای بانک موی ضعیفی بوده و یا به دلایل مختلف نمی توانند از روش fut برای کاشت ابرو استفاده کنند.

مزایای کاشت ابرو به روش FIT

مزایای زیادی برای کاشت ابرو به شیوه fit وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها عدم وجود بخیه بر روی صورت است. برداشت فولیکول در این روش به گونه ای انجام می شود که سرعت بازسازی موها افزایش پیدا می کند. امکان برداشت مو به عنوان بانک مو از نقاط مختلف بدن قابل انجام است. سهولت انجام این روش به عنوان یکی از مزیت های آن محسوب شده که با توجه به مهارت پزشک بین 1 تا 3 ساعت زمان می برد.

عمل کاشت ابرو

روش کاشت ابرو FUE

یکی از جدیدترین روش هایی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد کاشت به روش fue است. در این شیوه با توجه به مراحل انجام عمل زیبایی هیچ گونه دوران نقاهتی دیده نمی شود که این امر به عنوان یکی از بهترین مزایای شیوه کاشت ابرو fue است. در دنیا این شیوه به عنوان یکی از بهترین روش ها محسوب شده که مورد استفاده قرار می گیرد.

روش کاشت مو fue به عنوان یکی از روش های پرطرفدار در دنیا محسوب شده که با توجه به مهارت پزشک متخصص قابل انجام است که بازخوردهای مثبت زیادی داشته است. می توان بیان کرد که این شیوه صدمه کمی به بیمار وارد کرده و خونریزی و درد بسیار کمی دارد. در این روش زخم های عمیق دیده نشده و دوره بهبود آن بسیار کوتاه است. پزشک می تواند از بدن به عنوان بانک مو استفاده کند که یک مزیت عالی محسوب می شود.

کاشت مو به روش FUE برای چه کسانی مناسب است

باید توجه کرد که کاشت مو به روش fue برای تمامی افراد مناسب نیست و کسانی که دارای وضعیت زیر هستند می توانند از روش فوق استفاده کنند و کاشت مو به شیوه طبیعی را تجربه کنند:

  1. کسانی که می خواهند محل زخم را به شکل مناسب بپوشانند
  2. کسانی که موی سر کافی نداشته و تمایل دارند از موی بدن خود برای کاشت استفاده کنند
  3. کسانی که موی سرشان محکم بوده و قابلیت ارتجاعی کمی دارد
  4. افرادی که روش کاشت fut را امتحان کرده اند و مجدد نیاز به عمل زیبایی دارند
  5. افرادی که به دنبال کاشت ریش و سبیل هستند
Eyebrow-transplantation-ariamanclinic

عوارض کاشت ابرو

تمامی عمل های زیبایی به خودی خود دارای عوارض هستند و با توجه به پزشک متخصص و کلینیکی که که در آن عمل جراحی زیبایی انجام می شود این موضوع می تواند افزایش یا کاهش داشته باشد. عوارض کاشت ابرو برای بانوان به دلیل پوست حساس تری که دارند بیشتر است و بهتر است برای کاهش عوارض به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. انتخاب کلینیک مناسب نیز می تواند تاثیر بسزایی در عمل کاشت ابرو داشته باشد. این موضوع را به خاطر داشته باشید که نباید انتظار نتیجه مطلوب در کوتاه مدت داشته باشید.

در شیوه های مختلف کاشت ابرو گرافت های مورد نیاز از بانک مو برداشته شده که به دلیل حساسیت زیادی که در قسمت چشم و ناحیه ابرو وجود دارد ممکن است دردهای موضعی حس شود. در بسیاری از شیوه های نوین دوره نقاهت کاشت ابرو کاهش پیدا کرده و فرد پس از عمل می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. در برخی موارد ممکن است عوارض زیر رخ دهد:

  1. ورم در ناحیه چشم که در سریع ترین زمان ممکن رفع می شود.
  2. التهاب و کبودی در قسمت بانک مو که طبیعی به نظر میرسد.
  3. خارش طولانی مدت که می توان با استفاده از کرم های مخصوص آن را مرتفع کرد.

شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی

باید به این نکته توجه کنید که مراقبت های پس از کاشت ابرو به مراتب به اندازه انتخاب پزشک و کلینیک مناسب حائز اهمیت است. شستشو بعد از کاشت ابرو به عنوان یکی از مراقبت های بعد از عمل محسوب شده که می تواند از بروز کیست های چربی و جوش های چرکی جلوگیری کند. در واقع شما باید بعد از عمل به توصیه های پزشک مربوطه توجه کنید تا بتوانید دوران نقاهت را به شکل مناسبی طی کنید.

توجه کنید که شستشو بعد از کاشت ابرو تا 24 ساعت اول نباید صورت بگیرد چرا که ممکن است باعث اختلال در رشد طبیعی موها شود. برای شستشو می توان از شامپو بچه استفاده کرد تا آسیب به حداقل خود کاهش پیدا کند. برای خشک کردن ابروها بهتر است از فشار آوردن حوله بر روی ابرو اجتناب کنید و استفاده از سشوار توصیه نمی شود.

نیاز به مشاره بیشتر دارید ؟

جهت بهره مندی و صحبت با متخصصان کلینیک آریامن تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان

شماره تماس
۴۲۴۸۵۰۰۰ (۰۲۱)

شیوه صحیح شستن ابرو بعد از عمل

برای شستشوی ابروی بهتر است مقداری شامپو بچه را با آب ولرم ترکیب کرده و سپس به کمک اسفنج به آرامی بر روی ابروی خود بکشید. توجه کنید که نباید فشار زیادی در این بخش به ابرو وارد کنید. برای تقویت ابروها بهتر است بعد از شستشو با شامپو بچه از روغن نارگیل استفاده کنید. در هفته دوم فشار آوردن به ابرو بلامانع بوده و می توانید شستشو را به شکل بهتری انجام دهید. در صورت داشتن هر گونه سوال بهتر است با پزشک متخصص خود در میان بگذارید و بدون توجه به توصیه‌های پزشک کاری نکنید.

نتیجه کاشت ابرو

دکتر و کلینیک خوب برای کاشت ابرو طبیعی

در عمل های زیبایی یکی از مهم ترین نکاتی که در ابتدای کار باید به آن توجه شود انتخاب دکتر مناسب است. پزشک متخصص مناسب می تواند تعیین کننده بخش مهمی از نتایج عمل زیبایی باشد. در واقع به زبان دیگر باید بیان کرد اگر می خواهید از نتیجه ی کار راضی باشید بهتر است به سراغ پزشک متخصص ماهر و حرفه ای بروید تا در انتها پشیمان نشوید.

علاوه بر پزشک متخصص، عمل زیبایی باید در یک محیط تمیز و کاملا بهداشتی انجام شود. وجود امکانات مختلف و بروز به پزشک متخصص این امکان را می دهد که بتواند عمل زیبایی را به بهترین شکل انجام دهد. در واقع انتخاب کلینیک مناسب به بیمار این اطمینان خاطر را می دهد که از نتایج کار به شکل ویژه ای رضایت داشته باشد.

هزینه کاشت ابرو

به صورت کلی می توان بیان کرد با توجه به پزشک متخصص و حرفه ای بودن کلینیک، هزینه کاشت ابرو بین 3 تا 6 میلیون خواهد بود، اما برای این که بتوانید قیمت دقیق را محاسبه کنید باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. تخمین هزینه برای کاشت ابرو بدین شکل کار سختی بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. ضخامت و تراکم ابروهای بیمار و همچنین تعداد پیوندهای صورت گرفته می تواند مشخص کننده قیمت باشد.

اگر از جمله افرادی هستید که می خواهید کاشت ابرو انجام دهید قطعا باید برای برآورد قیمت به گرافت های مورد نیاز برای جراحی، انتخاب پزشک مناسب، تعداد فولیکول های موجود در بانک مو و زمان و کار صرف شده جراح توجه کنید تا بتوانید به یک قیمت دقیق دست پیدا کنید. این که شما در شهرستان هستید یا تهران می تواند تعیین کننده قیمت باشد. قیمت بیان شده در بالا به صورت میانگین بیان شده است.

ترمیم ابرو

بانوانی که بر اثر زایمان یا استرس های ناشی از فشار های عصبی یا افسردگی و یا مصرف قرص های افسردگی موهای ابرو ی خود را از دست می دهند.با مشاوره از پزشک می توانند ترمیم ابرو انجام دهند ،ترمیم ابرو با استفاده از مزوتراپی و پی آر پی است که دارای محلول هایی برای تحریک فلیکول مو محسوب می شوند .

بیماران زیادی از طریق مزوتراپی و پی آر پی توانسته اند ابرو های خود را بدست آورند اما این در شرایطی اتفاق می افتد که فلیکول های مو از بین نرفته باشد و فقط ضعیف شده باشند در غیر این صورت تنها درمان پیشنهادی کاشت ابرو است.

اطلاعات غلط در بین عموم مردم قرار دارد که این اطلاعات حاکی از آن است که موهای ابرو ها ی کاشت شده به صورت بد زاویه رشد می کنند.

بعد از شروع به رشد به حالت فر در می آیند و وارد پوست می شوند و یا به حالت عروسکی است که این حالت عروسکی یعنی از هر شکافت ایجاد شده در ابرو دو الی سه تار مو رشد کرده اند که حالت قشنگی به صورت نمی دهد.

فیلم کاشت ابرو

سخن پایانی

کم پشت بودن ابروها و ریزش آن ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. در واقع می توان بیان کرد عوامل ژنتیکی، برداشتن نادرست ابروها و وجود بیماری های مختلف باعث ریزش ابرو می شود. این امر در کاهش اعتماد به نفس افراد بسیار موثر بوده که تنها راه آن کاشت ابرو است. برای کاشت ابرو استفاده از شیوه های مختلف می تواند نتیجه بخش باشد. روش های امروزی زیادی در کاشت ابرو وجود داشته که بدون عوارض و دوران نقاهت است.

از نکات مهمی که در هنگام کاشت ابرو باید به آن توجه کنید این است که یک پزشک و کلینیک مناسب انتخاب کنید. چرا که عمل زیبایی نیاز به تخصص خاص داشته و باید در یک محیط آرام و کاملا بهداشتی انجام شود. اگر شما متقاضی کاشت ابرو هستید بهتر است مقاله بالا را با دقت مطالعه کنید تا ضمن آشنایی با شیوه های کاشت ابرو در مورد مزایای و عوارض آن اطلاعات مناسب را کسب کنید.


امیدوارم از مطالعه مقاله "کاشت طبیعی ابرو" بهره کافی را برده باشید ، خواهشمند است نقطه نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه برای ما ارسال نماید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب پیشنهادی :

مضرات استفاده زیاد از لوازم آرایش
التهاب پوستی
چگونه صورتی بدون جوش و آکنه داشته باشیم؟
بوتاکس چگونه عمل می کند؟
تزریق بوتاکس و درمان درد میگرن
تعرق بیش از حد چیست؟

2 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند