کاشت مو به روش FUT چیست ؟

FUT مخفف عبارت Follicular Unit Transplantation ld میباشد که اختصاراً به آن متود FUT گفته می­شود. در کاشت مو به روش FUT از موهای قسمت پشتی سر برای احیای موهای قسمت­های دیگر سر استفاده می­شود.

در متود FUT، متخصص قسمتی از موی نواحی پشت سر را برمی­دارد و بعد از تقسیم آن به قسمت­های کوچکتر، آن را به نواحی دیگر سر همچون قسمت جلویی سر پیوند می­زند. در کلینیک زیبایی آریامن متخصصان و تکنسین­های توانمند از روش کاشت مو FUT برای بازسازی مو­های از دست رفته­ی شما استفاده می­کنند و به دلیل مهارت متخصصان این کلینیک، شما از نتایج بدست آمده حیرت زده خواهید شد.

مراحل کاشت مو FUT

فرآیند روش کاشت مو FUT چیست ؟

کاشت مو به روش FUT یکی از پرکاربردترین متود­ها برای کاشت مو می­باشد. زیبایی جزئی جدایی ناپذیر از بدن انسان محسوب می­شود. خداوند زیبایی شناختی را در وجود انسان قرار داده است و به همین دلیل است که انسان­ها به دنبال حفظ زیبایی و طراوت خود می­باشد. مو یک جزء مهم از زیبایی هر فرد را تشکیل می­دهد و از دست رفتن این مو­ها می­تواند تأثیر بدی را در جلوه­ی انسان به جای بگذارند. امروزه متود­های مختلفی برای بازگرداندن مو­های از دست رفته وجود دارند و روز به روز نیز بر تعداد این روش­ها افزوده می­شود. کاشت مو به روش FUT یکی از این روش­ها می­باشد که قصد داریم تا در این مقاله شما را با آن آشنا کنیم.

در کاشت مو به روش FUT چه مراحلی باید طی شود؟

در کاشت مو FUT یک قسمت از پوست قسمت پشتی سر با طسول 25 سانتی­متر و عرض 2 سانتی­متر برداشته میشود.

سپس این بافت بدست آمده را به قطعات بسیار کوچکی تقسیم می­کنند. این قطعات ممکن است که 1 تا 4 فولیکول مو را در بر گرفته باشند. سپس این قطعات کوچک به بافت ­های قسمت جلویی سر پیوند زده می­شوند و عمل کاشت مو به پایان می ­رسد.

عمل کاشت مو در کلینیک آریامن

لازم به ذکر است که در روش کاشت FUT بعد از برداشتن بافت مورد نظر از قسمت پشت سر، پوست بین دو طرف شکاف با استفاده از کشش به یکدیگر نزدیک می شود و توسّط بخیه­های کوچکی به یکدیگر متّصل میگردند.

لازم نیست که در رابطه با اسکار به جای مانده از بخیه­ا نگران باشید. در کلینیک زیبایی آریامن، متخصّصان کاشت مو با نهایت ظرافت و دقّت فرآیند بخیه زدن را برای شما انجام می­دهند و به همین دلیل در کاشت مو به روش  اف یو تی جای بخیه­ها به سختی دیده خواهند شد. در ضمن، در متود FUT معمولاً بعد از انجام فرآیند کاشت مو، بخیه­ها در زیر مو­ها پنهان می­شوند و به راحتی قابل رویت نخواهند بود.

حداکثر زمان لازم برای کاشت مو به روش FUT 3 تا 5 ساعت می­باشد و بیمار بعد از عمل به زندگی عادّی خود باز می­گردد.

افراد مناسب روش کاشت مو FUT

درکل، بازده متود FUT در حدود 90 درصد محاسبه شده است و می­توان گفت که تقریباً تمامی مو­های کاشته شده باقی خواهند ماند و دچار ریزش نخواهند شد.

ولی برای برخی از افراد استفاده از این متود توصیه نمی­شود. به عنوان مثال در آقایانی که در بازه­ی سنّی 17 تا 26 سال قرا دارند کاشت مو به روش FUT توصیه نمی­شود. زیرا معمولاً در این سن به دلیل تغییرات هورمون ایجاد شده در بدن آقایان، رشد موها تحت تأثیر قرار می­گیرند و ممکن است که بازده متود FUT پایین­تر از حالت عادی باشد.

نتیجه کاشت مو

همچنین، در افرادی که به عفونت­های پوستی مبتلا هستند این روش با موفّقیّت چشمگیری همراه نیست. زیرا التهاب ایجاد شده به وسیله­ی عفونت موجب ریزش موها می­گردد و به همین دلیل، بازده متود FUT را کم خواهد کرد. بد نیست بدانید که در مواردی خاص، بازده این متود افزایش چشمگیری از خود نشان میدهد.

به عنوان مثال چنانچه پوست سر از شٌل بودن مناسبی برخوردار باشد بازده این عمل بالا­تر خواهد رفت. در این حالت، جراح می­تواند پوست بیشتری را از قسمت پشتی سر بردارد و به دلیل حالت کشسانی بیشتر پوست، پوست پشت سر راحت­تر از دفعات قبل بخیه خواهد شد.

همچنین، چنانچه ضخامت موهای فرد بیشتر باشد احتمال ریزش موها کم­تر خواهد شد و بازده کاشت مو به روش FUT بیش از پیش خواهد بود. متخصّصان و تکنسین­های کار کشته در کلینیک زیبایی آریامن بیشترین تلاش را برای جلب بیشتر رضایت شما انجام خواهند داد و تمامی توصیه­های لازم در این رابطه را به شما ارائه خواهند کرد.

نیاز به مشاره بیشتر دارید ؟

جهت بهره مندی و صحبت با متخصصان کلینیک آریامن تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان

شماره تماس
۴۲۴۸۵۰۰۰ (۰۲۱)

در روش FUT امکان ریزش موها وجود دارد؟

درکل، بازده متود FUT در حدود 90 درصد محاسبه شده است و می­توان گفت که تقریباً تمامی مو­های کاشته شده باقی خواهند ماند و دچار ریزش نخواهند شد. ولی برای برخی از افراد استفاده از این متود توصیه نمیشود.

به عنوان مثال در آقایانی که در بازه­ی سنی 17 تا 26 سال قرا دارند کاشت مو به روش FUT توصیه نمی­شود. زیرا معمولاً در این سن به دلیل تغییرات هورمون ایجاد شده در بدن آقایان، رشد موها تحت تأثیر قرار می­گیرند و ممکن است که بازده کاشت مو به روش اف یو تی پایین­تر از حالت عادی باشد. همچنین، در افرادی که به عفونت­های پوستی مبتلا هستند این روش با موفقیت چشمگیری همراه نیست.

زیرا التهاب ایجاد شده به وسیله­ ی عفونت موجب ریزش موها می­گردد و به همین دلیل، بازده متود FUT را کم خواهد کرد. بد نیست بدانید که در مواردی خاصّ، بازده این متود افزایش چشمگیری از خود نشان می­دهد.

به عنوان مثال چنانچه پوست سر از شٌل بودن مناسبی برخوردار باشد بازده این عمل بالا­تر خواهد رفت. در این حالت، جراح می­تواند پوست بیشتری را از قسمت پشتی سر بردارد و به دلیل حالت کشسانی بیشتر پوست، پوست پشت سر راحت­تر از دفعات قبل بخیه خواهد شد.

همچنین، چنانچه ضخامت موهای فرد بیشتر باشد احتمال ریزش موها کم­تر خواهد شد و بازده کاشت مو به روش FUT بیش از پیش خواهد بود.

متخصصان و تکنسین­های کار کشته در کلینیک زیبایی آریامن بیشترین تلاش را برای جلب بیشتر رضایت شما انجام خواهند داد و تمامی توصیه­های لازم در این رابطه را به شما ارائه خواهند کرد.

FUT-Method-Ariamanclinic

آیا در کاشت مو FUT امکان ریزش موها وجود دارد؟

بر اساس مقایسه­ هایی که افراد متخصّص در این زمینه انجام داده­اند، میزان بازده متود FUT بسیار بالا می­باشد و اگر کاشت مو به روش اف یو تی با موفّقیّت انجام شود و شما توصیهای لازم را بعد از روش کاشت مو اف یو تی رعایت کنید، به احتمال زیاد بیش از 90 درصد مو­های کاشته شده باقی خواهند ماند و دچار ریزش نخواهند شد.

توصیه های بعد از روش کاشت مو FUT

توصیه ­هایی در رابطه با کاشت مو FUT وجود دارند که باید آن­ها را رعایت کنید. این نکته را همواره به خاطر بسپارید که موی کاشته شده به هیچ عنوان مقاومت موهای طبیعی را نخواهند داشت و عدم رعایت هر یک از این نکات، هر چند ممکن است ساده به نظر برسند، منجر به ریزش مجدّد موهای شما خواهند شد و زیبایی شما را بار دیگر به خطر خواهد انداخت. این توصیه ها عبارتند از:

  • تا دو هفته بعد از کاشت مو به روش FUT نباید از دوش و یا حمّام داغ استفاده کنید.
  • به هیچ عنوان بخیه­های پشت سر خود را دستکاری نکنید. این بخیه­ها معمولاً بعد از 2 هفته برداشته خواهند شد.
  • پانسمان سر خود را تا 48 ساعت باز نکنید.
  • بعد از باز کردن پانسمان، موی سر خود را دوبار در روز با آب ولرم و به مدّت 2 هفته بشویید.
  • به هیچ عنوان اسکارهای نقطه­ای موجود در محل­های کاشت مو را دستکاری نکنید.
  • قسمت بالایی موهای کشته شده باید تا مدّتی باز بمانند و نباید از کلاه در این مدّت استفاده کنید.
  • برای مدّت دو هفته از کمپرس یخ بر روی قسمت جلویی سر خود استفاده کنید.
  • از تابش مستقیم نور خورشید به موهای خود خودداری کنید.

کاشت مو به روش FUT


امیدوارم از مطالعه مقاله "روش کاشت مو FUT" بهره کافی را برده باشید ، خواهشمند است نقطه نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه برای ما ارسال نماید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب پیشنهادی :

مراقبت های بعد از کاشت مو | 4 هفته بعد از کاشت مو
گالری تصاویر کاشت مو
بهترین کلینیک کاشت مو کجاست ؟
هزینه کاشت مو در ایران | ارزان ترین قیمت کاشت مو
آشنایی با نکات کلیدی قبل از کاشت مو
تاثیر سیگار در کاشت مو