بهترین روش های کاشت مو : کاشت مو یک جراحی بدون بیهوشی ساده میباشد که در این عمل از تار موهای شخص برداشت می شود و در مناطق مورد نیاز پیوند زده میشود.کاشت مو هیچگونه عوارضی ندارد و به صورت کاملا طبیعی می باشد.

کاشت مو (Hair Transplant) یک نوع جراحی ساده میباشد که از موهای خود فرد برای نواحی مورد نیاز استفاده میشود. تکنیک های کاشت مو امروزه خیلی پیشرفته تر و کامل تر شده اند. روشهایی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند :روش FUT و روش FIT میباشد که در زیر توضیح داده ایم. کاشت موی طبیعی به بسیاری از مردم کمک می کند تا به ظاهر دلخواه گذشته ی خود برسند.

 
نتیجه کاشت مو در کلینیک آریامن

درمان طاسی

اگر فکر می کنید طاسی سر شما را آزار می دهد، روند کاشت مو می تواند شما را در مورد ظاهرتان راضی کند.

بهترین روش پیوند مو

اما قبل از کاشت باید با دکتر خود صحبت کنید و توقعات خود را برای او توضیح دهید و مشاوره ی او را دریافت کنید. 

 

بهترین کلینیک کاشت مو

انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو برای افرادی که به دنبال انجام این عمل مهم هستند، نکته ای بسیار مهم است که در فضای تبلیغاتی امروز جامعه کمی سخت است. تبلیغات ، تنوع زیاد ، شهرت ، کادر مجرب پزشکی ، تجهیزات به روز و پیشرفته همه اینها تاثیر به سزایی در انتخاب شما خواهند داشت .

کاشت مو چیست (Hair transplant)؟

کاشت مو طبیعی در اتاق عمل vip کلینیک آریامن

عملی است که موهای سر شما را از نواحی که دارای مو می باشد به نواحی از سر که دچار طاسی شده پیوند می دهد .

 

تاریخچه کاشت مو

پزشکان امریکایی از سال 1950 موفق به عمل پیوند مو شده اند ولی در طول سالهای متمادی روش های  کاشت مو تغییر پیدا کرده و روش های نوین جایگزین روشهای قدیمی شده است.

بانک مو

برای پیوند مو در جلسه ی ابتدایی که جلسه ی مشاوره ی شما می باشد ، پزشک متخصص بانک موی شما را بررسی می کند. (بانک مو باریکه ی موی پایین سر شماست) و با توجه به نوع بانک مو نوع روش جراحی شما مشخص می گردد.

نیاز به مشاره بیشتر دارید ؟

جهت بهره مندی و صحبت با متخصصان کلینیک آریامن تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان

شماره تماس
۴۲۴۸۵۰۰۰ (۰۲۱)

روش های کاشت مو

کاشت به روش FUT  و کاشت به روش FIT یکی از بهترین روش های کاشت مو می باشد که برای پیوند موی طبیعی از این دو روش استفاده می شود .

متود کاشت مو Fut

در روش کاشت مو FUT یک فلپ(یا نوار باریکی به ابعاد 1.5*16 از پشت گوش سمت راست تا پشت گوش سمت چپ) برداشته می شود. باکمک میکروسکوپ های دیجیتال (مانیتوری) یا (لنزی) گرافت ها از بافت چربی جدا میشود . متناسب با نیاز طاسی سر بیمار تقسیم و جدا سازی می شوند

در قسمت جلوی سر (خط رویش مو) کاشته میشود این روش یکی از ظریف ترین روش های پیوند مو می باشد.

گرافت ها به صورت تک تک یا دوتا دوتا در قست جلوی سر کاشته می شود.برای قسمت میانی یا همان کف سر از گرافهای 3 تا 3 تایی تا چند تایی استفاده می شود. در این روش به صورت میانگین1500 تا 2500 تار مو بدست می آید.

تکنیک پیوند مو FIT

روش کاشت مو FIT : تکنیک برداشت دانه ای و کاشت به صورت تکی با استفاده از دستگا ه هندپیس یا هلدر دستی انجام می شود. این روش یکی از جدیدترین روش های پیوند موی طبیعی در علم پزشکی و زیبایی است. از قسمت پشت سر که عاری از هورمون ریزش و یا ژن ریزش  است برداشت شده و کاشته می شود از این روش برای افرادی که دارای موهایی با تراکم کم هستند یا قسمت طاسی در پشت سر یا ( ورتکس ) دارند در نظر گرفته می شود .

این تکنیک تعدادی برابر با 1000-2000 تار موی یا 2000 گرافت قابل برداشت در اختیار پزشک قرار می دهد که هر گرافت برداشت شده چند شاخه ای بوده (2-6) تار مو در هر گرافت که متناسب با ژن بیمار است برداشت می شود و جز یکی از پرتراکم ترین کاشت ها محسوب می شود.

روش کاشت مو SUT

یکی از بهترین متودهای کاشت مو که امروزه بیشتر از روش FUT و FIT مورد استفاده قرار میگیرد روش کاشت مو SUT میباشد . این روش بدون تراشیدن سر می باشد. در این روش از طریق یک دستگاه نوری به نام پانچ از روی موهای خود فرد برداشت شده و در نواحی طاس کاشته میشود.

این روش از نظر این که ریشه گرفت ها کمتر اسیب میبیند مورد اهمیت خاصی نسبت به روش های قدیمی میباشد. در این روش بدون بیهوشی جراحی صورت میگیرد. طول زمان رشد موهای کاشته شده با روش SUT بین 4 تا 9 ماه میباشد.

کاشت مو ترکیبی

در این روش که کاملا از نام آن مشخص است از هر دو روش Fut و Fit استفاده می کنند . کار در این مورد به این شکل می باشد که اول روش Fut انجام می شود و بعد از پایان از روش Fit استفاد می شود.

این تکینیک پیوند مو به خاطر تراکم بالایی که نسبت به روش های تکی دارد برای کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که طاسی بیشتری دارند و یا افرادی که می خواهند سرشان از تراکم بیشتری بر خوردار باشد پیشنهاد می شود.

نتیجه کاشت مو

توصیه های قبل از انجام

 1. از مصرف سیگار و قلیان یک هفته قبل از انجام کاشت اجتناب نمایید.
 2. یک هفته قبل از انجام کاشت از مصرف قرص هایی که خون را رقیق می کنند اجتناب نمایید. (طبق نظر پزشک مربوطه).
 3. از مواد مخدر و مشروبات الکلی یک هفته قبل از انجام کاشت استفاده نکنید.
 4. از مصرف میوه و جگر و یا قرص هایی که باعث بالا بردن جریان خون می شوند حداقل 12ساعت قبل از انجام کاشت اجتناب نمایید.
 5.  بیماران دیابتی و یا کسانی که از داروهای کنترل کننده قند خون استفاده میکنند لازم است قبل از انجام کاشت مشاور خود را در جریان گذاشته و از یک هفته قبل از کاشت از رژیم دیابتی استفاده نمایند.
 6. بیماران قلبی-عروقی جهت انجام کاشت لازم است از پزشک مربوطه تاییدیه دریافت نمایند.
 7. لطفا کسانی که دارای موهای سفید هستند شب قبل از انجام کاشت موهای خود را رنگ نمایند.
 8. لطفا شب قبل از کاشت دوش بگیرید, شام سبک میل نمایید.
 9. از خوردن صبحانه هایی که دارای چربی بالا هستند(مثل کله پاچه, تخم مرغ و ..) خودداری نمایید.
نتیجه کاشت مو به روش ترکیبی

کارهای زیر را بعد از انجام ندهید

در بخش شستشوی سر بعد از کاشت می توانید یه طور کامل موارد زیر را توضیح داده ایم

 1.  3 تا 4 روز بعد از کاشت در هنگام خوابیدن باید از بالشتک(یو) شکل استفاده شود و زاویه خوابیدن به حالت نیمه نشسته یا بصورت 120 درجه باشد.
 2. اجتناب از مصرف سیگار,مشروب و قلیان حداقل تا 1 ماه پس از کاشت(مصرف این موارد شدیدا باعث آسیب رساندن به بافت مو می شود)
 3. اجتناب از فعالیت شدید بدنی و بلند کردن اجسام سنگین تا 1 ماه بعد از کاشت
 4. اجتناب از خم و راست شدن (دولا شدن) حداقل تا 4-3 روز بعد از کاشت جهت جلوگیری از تورم
 5. (مثلا هنگام پوشیدن کفش ها به جای خم شدن, بیمار باید پای خود را بالا بیاورد)
 6. اجتناب از استرس و عوامل استرس زا
 7. اجتناب از دست کشیدن روی پوست سر و موهای کاشت شده
 8. اجتناب از شیرجه زدن در آب و سر زدن به توپ تا یک ماه بعد از کاشت.

امیدوارم از مطالعه مقاله "روش های کاشت مو" بهره کافی را برده باشید ، خواهشمند است نقطه نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه برای ما ارسال نماید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب پیشنهادی :

مراقبت های بعد از کاشت مو | 4 هفته بعد از کاشت مو
گالری تصاویر کاشت مو
بهترین کلینیک کاشت مو کجاست ؟
هزینه کاشت مو در ایران | ارزان ترین قیمت کاشت مو
آشنایی با نکات کلیدی قبل از کاشت مو
تاثیر سیگار در کاشت مو

13 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند