در زندگی روزمره یکی از از دغدغه های مردم با وجود مشکلات شخصی پوست صورت جوانی و شادابی خود را از دست می هد که برای هر همه این موضوع دارای اهمیت بسزایی می باشد
برای جوانسازی پوست روش های مختلفی مانند : تزریق بوتاکس , تزریق ژل و تزریق چربی و همین طور کرم های بهداشتی زیادی وجود دارد.

جوان سازی پوست

جوان سازی پوست

در زیر به برخی از کرم های موجود برای جوان سازی پوست اشاره می کنیم:
کرم های رتینویید ها
این نوع مواد به صورت موضعی استفاده می شود و از زمان های گذشته تا به حال جهت درمان مریضی های پوستی مختلف مثل آکنه (جوش های حاصل از غرور جوانی) مورد استفاده قرار می گرفتند. همچنین در زمینه ی آسیب های پوستی حاصل از نور آفتاب و پیری پوست نیز مورد استفاده قرار می گرفتند.
کرم های اسید های میوه ای
این نوع کرم ها مثل آلفاهیدروکسی اسید ها عمل می کنند. آن ها با لایه برداری از پوست موجب افزایش جذب نور آفتاب می شوند. پوست در این وضعیت نور آفتاب را بیشتر دریافت می کند و به دلیل برداشته شدن لایه از روی بیشتر تحریک می شود. پس اگر از این روش جهت جوانسازی پوست خود استفاده می کنید ،‌ به شما پیشنهاد می کنیم پوست خود را در معرض تابش نور آفتاب قرار دهید. امروزه در بعضی از کرم های جوانسازی پوست جدید نیز از این مواد استفاده می شود. این کرم ها معمولا جهت تحریک کلاژن سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند.
کرم های ویتامین E و C
این ویتامین ها تاثیرشان برای بسیاری از افرادی که از آن ها استفاده کرده اند ، اثبات شده است. کرم ها و لوسیون های دارای این مواد در مقابل رادیکال های آزاد و آسیب های پوستی حاصل از نور خورشید نیز مقاومت خوبی دارند. البته لازم به تذکر می باشد که از این مواد تنها در کرم ها و لوسیون ها استفاده نمی شود و مصرف خوراکی آن ها نیز تاثیر مشابهی دارد. پس می توان گفت هم مصرف خوراکی و هم مصرف موضعی می تواند از پیری پوست شما جلوگیری کند و موجب جوانسازی پوست شما بشود.
کرم های دارای استروژن گیاهی
کرم های دارای استروژن گیاهی یا همان فیتواستروژن ها درست مانند استروژن سویا معمولا تاثیرات خوبی به روی پوست هایی که هورمون زنانه تولید نمی کنند دارد. مصرف این کرم ها برای خانم های یائسه تاثر خوبی داشته و می تواند موجب جوانسازی پوست آن ها شود. شما می توانید این مواد را کلیه ی کرم هایی که جهت جلوگیری از پیری پوست و جوانسازی پوست مخصوص سنین یائسگی مورد استفاده قرار می گیرد ، پیدا کنید.

جوان سازی پوست با لیزر

جوان سازی پوست با لیزر

در روش های دیگری که امروزه با پیشرفت علمی به وجود آمده است روش جوانسازی پوست از طریق لیزر می باشد .در درمان با لیزر روش هایی وجود دارد که به صورت گروه نامگذاری شده اند در زیر به این گروه ها اشاره می نماییم :
گروه لیزر های تهاجمی
لیزر های تهاجمی پس از استفاده زخم ایجاد می کنند. انواع لیزر های تهاجمی که در زمینه ی جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند را می توانیم به موارد زیر تقسیم بندی کنیم:
لیزر دی اکسید کربن
استفاده از لیزر دی اکیسید کربن جهت جوانسازی پوست تاثیر بسیار خوبی دارد اما نکته ی منفی که در استفاده از آن وجود دارد ، ایجاد زخم می باشد. این زخم های به وجود آمده معمولا عمیق هستند و نیاز است پس از استفاده حتما 7 تا 10 روز استراحت کنید. از عوارض این روش هم می توانیم به قرمز شدن پوست و حتی ایجاد جوش اشاره کنیم.
لیزر فراکشنال دی اکسید کربن
این نوع لیزر امروزه مقبولیت خوبی بین پزشکان پیدا کرده است و مهم ترین مزیتی که دارد این است که با وجود این که برای کسب نتیجه ی مناسب می بایست چندین بار انجام شود اما بعد از هر بار استفاده در طول 4 یا 5 روز تمام مشکلات بیمار حل می شوند و بیمار می تواند خیلی سریع به زندگی عادی خود بپردازد.
لیزر ارنیوم
این لیزر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این مسئله نیز این موضوع می باشد که نسبت به لیزر دی اکسید کربن توانایی کمتری برای نفوذ به پوست دارد ، در نتیجه جهت جوانسازی پوست و تحریک کلاژن سازی پوست کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

گروه لیزر های غیر تهاجمی
اما لیزر های غیر تهاجمی زخم ایجاد نمی کنند. طبق نتایج و آمار های بدست آمده از کلینیک زیبایی این نوع لیزر ها معمولا پاسخگوی توقع بیماران ایران را نمی دهد. اما می تواند برای افراد شاغل یا مدیر مناسب باشد.
لیزر های خاص
از این نوع لیزر ها می توانیم به منظور لیفتینگ صورت بهره ببریم. روش کاری این لیزر ها به این صورت می باشد که از طریق وارد کردن فیبر لیزر به وسیله ی یک سوراخ کوچک روی پوست ، چربی های اضافه ی پوست جذب می شوند و با تحریک کلاژن پذیری از زیر پوست باعث کشیده شدن پوست می شوند. استفاده از این روش نیاز به جراحی پلاستیک را از بین برده است. ما به شما این مژده را می دهیم که با استفاده از این روش بدون هیچ گونه جراحی می توانید تا 10 سال چهره ی خود را جوان تر کنید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند