مزوتراپی چیست؟ یک درمان جدید و پیشرفته محسوب می شود.این روش به دلیل جوابگویی بالا و کم عوارض بودن یکی از برترین روش های درمان دربین داروهای خوراکی شناخته شده و اثرات آن موضعی و قابل محسوس می باشد و روز به روز از استقبال بیشتری از سمت پزشکان رو به رو می شود.

اولین تکنیک برای درمان استفاده از داروهای گیاهی و ویتامین ها  برای تقوت استفاده می شود.

برای 10 سال مزوتراپی از ترکیب قرص های گیاهی و ویتامین های کشف شده است.

بعد از کشف مزوتراپی یکی از تکنیک های پیشرفته در طب سنتی می باشد.

این تکنیک در سال 2005 وارد کشور ما ایران شده است و مورد توجه پزشکان قرار گرفت.

مزوتراپی یک درمان غیرجراحی در پزشکی میباشد.

در حقیقت استفاده از داروها با دوزهای کم و تزریق های مکرر در قسمت مورد نظر انجام میگردد.

دارو های مورد استفاده در مزوتراپی عبارتند از:

داروهای هومیوپاتی،داروهای گیاهی،ویتامین ها،مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد که این داروها به صورت گلوله های کوچکی به داخل لایه ی میانی پوست تزریق می شوند.

کاربرد مزوتراپی

خواص مزوتراپی برای از بین بردن سلولیت ها،افزایش سرعت کاهش وزن،درمان چاقی،جوانسازی،کاشتمو،راهی برای طراوت و شادابی پوست،از بین بردن کک و مک است.مزوتراپی بدونه بی حسی انجام می شود و با زندگی روزمره تداخلی ایجادنمی کند.یعنی شما بعد از تزریق مزوتراپی نیاز به استراحت در منزل نداردو میتوانید مثل روزهای عادی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید.

مزوتراپی روشی برای درمان موضعی بیماری هاست و نمیتوان از این تکنیک برای درمان کل بدن استفاده کرد زیرا این تکنیک به صورت موضعی درمان گر است وبیشترین کاربرد مزوتراپی در شاخه ی زیبایی شناخته شده مثلا:درمان ریزش مو،جوانسازی صورت،درمان چاقی موضعی و بیماری های عفونی است

بازگشت دوباره ی موهای ریخته شده

در درمان ریزش مو در این روش داروهایی که بیمار به صورت خوراکی میل کند به صورت موضعی در محل موردنظربه فولیکول های مو تزریق می شود.از این روش نمی توان برای درمان ریزش موی هورمونی آقایان استفاده کردولی میتوان از این تکنیک برای درمان ریزش موهایی که بر اثر مصرف دارو هایی هورمونی یا بر اثر جراحی های درمانی یا بر اثر رژیم های طولانی مدت انجام شده در نظر گرفته می شود.

مزوتراپی موهای ریخته شده

جایگزینی برای لیپوساکشن

مزوتراپی در زمینه ی تناسب اندام اصول خاصی دارد و پیروی شرایط خاصی است.

مزوتراپی در زمینه ی لاغری باید بیماردارای سن زیر30 سال باشد.و برای قسمت های شکم و غبغب مورد استفاده قرار می گیرد در این روش بیمار باید رژیم خاص خود را داشته باشد و بعد از 5الی10جلسه به صورت موضعی این درمان قابل تشخیص و ملاحضه است.این مزوتراپی به صورت تزریق در زیر لایه ی پوستی می باشد که این محلول  زیر لایه ی پوست تزریق شده و باعث می شود که سلول های چربی افزایش سوخت و ساز را دارا شوند و کاهش وزن را در پی داشته باشد.

لاغری با مزوتراپی

و تاثیر شگفت انگیز آن بر شادابی پوست

علاوه بر تاثیرات جوی مثل نور خورشید ، تغذیه و منطقه ی جغرافیایی زندگی ، سن وراثت تاثیر مستقیم بر ایجاد چین و چروک در روی صورت می گزارد که در این زمان افراد به فکر استفاده از لوسون ها یا کرم ها می افتند. غافل از این که این کرم ها و لوسیون ها فقط می توانند جلوگیری از چین و چروک پوست را داشته باشند و جلوگیری از لک بر روی پوست شما را نمی توانند انجام دهند.

برای درمان چین و چروک پوست و جوانسازی پوست باید از مزوتراپی به همراه میکرونیدلینگ و سابسیژن پوست و درم ابرژن استفاده شود که این درمان به صورت طبیعی به لایه ی زیرین پوست تزریق شده باعث کلاژن سازی دوباره ی پوست می شود.و تمام افراد بعد از سن 30 سالگی دیگر قادر به کلاژن سازی نیستن واین مزوتراپی باعث کلاژن سازی مجدد پوست شما می شود و پوست های مرده بر روی سطح پوست می آیند و با استفاده از میکرونیدلینگ و سابسیزن و درم ابرژن این پوست های مرده دفع می گردند.

نیاز به مشاره بیشتر دارید ؟

جهت بهره مندی و صحبت با متخصصان کلینیک آریامن تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان

شماره تماس
۴۲۴۸۵۰۰۰ (۰۲۱)

عوارض ناشی از مزوتراپی

 

تمام روش های تزریقی دارای عوارض هستند ولی این عوارض دارای مدت زمان محدود برای درمان محسوب میگردند.

که این عوارض شامل :

قرمزی پوست،کبودی ، التهاب و عفونت های پوستی و حساسیت محسوب می شوند

قرمزی و ورم پوست در 48 ساعت آینده بعد از تزریق از بین خواهند رفت و به حالت اولیه ی خود در می آیند و عفونت های پوستی فقط در قسمت های غیر استریل به وجود می آیند و حساسیت که به صورت خیلی محدود رخ می دهد که آن هم شامل افرادی می شود که به ترکیبات مزوتراپی حساسیت دارویی داشته باشند .

این افراد هم در 72 ساعت آتی بعد از تزریق از دست می دهند و از بین خواهد رفت.

مزوتراپی پوست صورت

مزوتراپی برای چه کسانی ممنوع است

  1. خانم های باردار
  2. بیماران قلبی-عروقی
  3. افرادی که دچار سرطان های غیر قابل پیشگیری هستند
  4. کسانی که دارای سوابق آلرژی و دارو های خاص هستند
  5. افرادی که در حال استفاده از داروهای ضد انعقاد خون هستند
  6. افرادی که دارای بیماری دیابت غیر قابل کنترل هستند
  7. افرادی که دارای بیماری نوروپاتی هستند
  8. افرادی که دچار بیماری پسوزیاریس «صدفی»هستند
  9. و به صورت کلی در علم پزشکی مزوتراپی یکی از بی عوارض ترین تزریقات محسوب می شود.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند