مزیت PRP مو سر

PRP مو سر چیست ؟

پی ار پی مو

  • ویرایش
 
  • ویرایش
شاید برای شما نیز این سئوال پیش آمده باشد که PRP چیست ؟ برای پاسخ به این سئوال می توان گفت پلاکت ها یکی از المان های خونی هستند و گلبول های قرمز و سفید در خون ما در حال حرکت هستند، کار پلاکت ها در دو معقوله خلاصه می شود: 1: پلاکت ها ایجاد لخته در قسمت زخم شده دیواره ی دفاعی می کنند که به این دیواره ی دفاعی دیواره ی پلاکتی می گویند . پس نتیجه می گیریم یکی از کاربرد های پلاکت ها جلوگیری از خونریزی است. 2: کاربرد بسیار مهم پلاکت ها باز سازی سلولی است،یعنی هر قسمت از بدن که دچار آسیب دیدگی می شود وارد آن منطقه شده و حجوم می آورند و شروع میکنند به ساختن بافت مورد نظر یا همان بازسازی قسمت آسیب دیده می پردازند. به این ترتیب در مرحله ی اول پوست ترمیم می شود در مرحله ی دم رگ خود را بازسازی می کند در مرحله ی سوم بازسازی بافت انجام می شود حتی اگر استخوانی شکسته شده باشد آن چیزی که باعث ترمیم آن قسمت خواهد شد پلاکت ها هستند . بنابراین پلاکت در بدن هر جایی که نیاز به بازسازی داشته باشد را می تواند بازسازی کند . در روش پی ار پی از این خصیصه پلاکت ها استفاده می شود و این پلاکت ها را از بدن خارج می کنند و آن ها را تغلیظ میکنند و مجدد به محل مورد نظر تزریق می شود. یکی از موارد استفاده از PRP بر روی سر می باشد و کسانی که ریزش مو دارند از این روش استفاده می کنند و اگر این روش مشکل بیمار را حل نکرد از کاشت مو استفاده می شود.
prp موی سر

در روش PRP برای موهای سر بعد از جدا سازی پلاکت ها،به سر بیمار تزریق انجام می شود و فلیکول های مو را تحریک کرده و فعال می کند و مو ها وارد مرحله ی رویش مجددی می شوند و شرو ع به  رشد میکنند.

تاثیرات PRP مو

پی ار پی صورت

از PRP برای پوست نیز استفاده میشود که پلاکت ها به پوست تزریق شده و باعث می شود سلول های ابتدایی و یا همان سلول های بنیادی تبدیل می شوند به سلول های نهایی که این سلول ها کاربردشان ساختن کلاژن است که PRP تزریق شده باعث قوام پوست شده وقوام آن را حفظ می کنند و باعث جوانسازی پوست می شود و از پیری پوست جلوگیری  می کند  و در نهایت هر جایی از بدن که قابلیت بازسازی را داشته باشد پی ار پی راه حل این مشکل است و درمانگر خوبی محسوب می شود.

PRP مو سر چیست

prp پوست صورت

امیدوارم از مطالعه مقاله "PRP مو سر چیست" بهره کافی را برده باشید ، خواهشمند است نقطه نظرات و سوالات خود را از طریق دیدگاه برای ما ارسال نماید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند